Nővéreméknek ígértem hogy idén kapnak csibéket, mert annyira tetszik nekik az állományom. Először naposakban gondolkodtam, egyszerűbb mert még csendben vannak, pihennek, nem kell kaja víz. Hát ebből nem lesz semmi mert a börzén vett tojások túl öregek lennének mire indítani akartam eredetileg. Így is elhúztam még egy hétig mire gépbe kerültek. 10 nap alatt szedte nekem össze az eladó, én arra még ráhúztam egy hetet, hogy az indulásra nem legyenek túl nagyok se a csibék, így amelyik tojás elsőnek lett nekem begyűjtve az valószínűleg 17 naposan került gépbe. Forgattam meg permeteztem vízzel szóval remélem nem lesz gond velük.
Először csak annyit akartam keltetni amennyi nekik kell, de mivel a wyandotte-ból új tojások kellettek, így úgy voltam vele hogy teszek még hozzá tojást hogy ne csak a wyandotte csibék legyenek hanem még pár saját is, a kelési arányt úgy sem tudhatom előre, ha világításnál is kiesik pár meg kelésnél is ne 10 csibével kelljen foglalkozni, akkor már legyen több.
A szállításnál meg előnye is van annak hogy nagyobbak, így alacsonyabb hő is elég nekik, a 36 fokot kosiban úgy is nehéz lett volna megoldani.
10 fehérarany és 10 kékarany óriás wyandotte tojást vettem ebből 1-1 törött volt, ami csak mosásnál derült ki, ahogy a víz kirajzolta a repedést. A kék arany menthetetlen volt, de a fehéraranyon annyira hajszálvékony repedés volt amit mosás nélkül észre sem vettem volna, így úgy döntöttem hogy nem veszem észre és berakom. Minden nap átvilágítom, egyenlőre fejlődik. :) Lehet én leszek az első aki törött tojásból csibét keltet. :) Alapból biztos kiteszem, de mivel pénzért vett tojás, így kipróbálom, kitenni később is ki lehet.
Összesen 58tojás került a gépbe ebből 9 kék-arany wyandotte 9+1 fehérarany wyandotte és 39 saját tojás. Ebbe az adagba araucan kev. tojásokat is beraktam, majd azok mind mennek ajándékba. Saját részre nem akarok keltetni belőlük, mert ugyan azokból lettek a legszebb csibék, de kisebb testűek és nem akarom kicsinyíteni velük az állományt. Ha tyúk akkor a kakas lesz neki túl nagy, ha meg kakas akkor az összes csibe kisebb lesz miatta, levágni meg túl szépek így egyszerűbb azokat eladni és nem keltetni saját részre, de ajándékba kiváló, mert csodaszépek.
Így néz ki most ez az adag.
Az eredeti párásítókat nem akartam alkalmazni mert alul vannak és a fölé eső tojások pont hideg foltban lennének így így oldottam meg. Biztos hogy nem jó a páramérő mert erre ír 40%ot pedig biztos több, a kukucskáló üvegen is mindig áll a pára azon kívűl forgatások után lepermetezem a tojásokat vízzel és akkor sem mutat többet.
Viszont utánaolvasta hogy az előző adagomba előforduló hibák mire utalnak és sok közülük a magas pára miatt volt, pl ragacsos csibe, akkor a mérő után mentem és nem volt jó. Most a hőmérséklettel egyenlőre nincs gond igaz nem mérem másikkal állandóan, de a múltkori sok nyitogatás az ellenőrzés miatt sem tett jót neki. Minden nap megnézek 1-1 tojást és fejlődnek, így rendbe kell hogy legyen.
A tyúkudvart is átvariáltam kicsit, mert mint kiderült az előző keltetésből a brahma keverék kakas annyira domináns hogy szinte csak az ő génjei öröklődtek.
A kopasznyakúak arányát mindenképp növelni szerettem volna mert ez a 25 csibéből 2 kopi nagyon gyér az állományt tekintve(Ami a kakasok tekintetében 2kopi 2nem, a 25 tyúkból meg 9 kopi.) A hibrid kopik már eddig is külön voltak egy nem kopi kakassal, de az ő tojásaikból saját részre nem tettem gépbe, a maradék két kopi kakas meg a nem hibrid 4 kopi tyúk meg úgy látszik, kevésnek bizonyult ahhoz hogy több kopi csibe legyen.
Így az idegen vérvonalú kopi kakast összeraktam a 4 kopi tyúkkal amiből az egyik csontbúbos kopi tyúk és bekerült még a kedvenc szakállas tyúkom meg a másik búbos tyúk is, és most ami tojás onnan lett azt mind beraktam gépbe. Így remélem nő a búbosok és a kopik aránya is.
Az új kialakított rész:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése